OD LIPCA NOWE STAWKI VAT

Nowe stawki VAT od 1 lipca 2020 r.

Zmiana dotycząca nowych stawek VAT została przesunięta w związku z epidemią koronawirusa. Nowa matryca stawek VAT wejdzie w życie 1 lipca 2020 r. a nie, jak pierwotnie uchwalono – 1 kwietnia. Ustawa z 9 sierpnia 2019 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2019 r. poz. 1751) określa nowy zakres stosowania obniżonych stawek VAT w wysokości 8% i 5%.

Nowa matryca stawek VAT wprowadziła odmienny  sposobu klasyfikacji towarów i usług – na potrzeby opodatkowania podatkiem od towarów i usług. Ponadto poza wprowadzeniem nowej matrycy stawek VAT przedsiębiorcy uzyskali możliwość wnioskowania o wydanie wiążącej informacji stawkowej (WIS).

 

Kancelaria Radców Prawnych Ryszewski Szubierajski Sp.k. przygotowuje szkolenie w formie webinarium.  Szkolenie ma przybliżyć, jak te zmiany wpłyną na działalność przedsiębiorstw. Dzięki szkoleniu dowiemy się jak nowa kwalifikacja wpłynie na opodatkowanie towarów i usług.

Szkolenie będzie praktycznym przewodnikiem po nowych regulacjach, które będą obowiązywać od 1 lipca 2020 r.

Już teraz sygnalizujemy to wydarzenie które zaplanowane jest na piątek 10 lipca 2020. Szczegóły – w tym formularz rejestracyjny  – opublikujemy wkrótce, zachęcamy do odwiedzin naszej strony.

 

www.i-rs.pl

 

Share: